Твердопаливні котли

Sorting Дешеві
Sorting Фільтри
Знайдено: 29 товарів
Показати спочатку:
дешеві
дорогі
новинки
популярні
рекомендації
Потрібна консультація?

Потрібна консультація?

Звертайтесь до наших фахівців.

Потрібна консультація?
Показати ще 24

Твердопаливні котли

Твердопаливні котли

Що таке твердопаливний котел? Це теплогенератор, що використовує тверде паливо (вугілля, кокс, дрова і спец суміші) для виробництва тепла. Зазвичай ними здійснюють опалення заміських будинків: дач, котеджів, особняків та інших об'єктів, де немає доступу до централізованого опалення або де не підведений газ чи електрика. Також ними обігрівають офіси та промислові приміщення, адже таке опалення є досить економним і дає можливість заощадити.

Види котлів:

За матеріалом виготовлення:

  • Сталеві - відрізняються нижчою вартістю та меншою вагою;
  • Чавунні - мають підвищені зносостійкі якості, менше схильні до впливу корозії і деформації.

За методом подачі палива:

  • Автоматична подача це коли ви завантажуєте резервуар паливом, якого може вистачити на кілька тижнів, і при згоранні котел самостійно "добирає" необхідну кількість вугілля або дров;
  • Ручна подача – регулювати температуру потрібно самостійно, підкидаючи сировину в топку.

Залежно від принципу роботи розрізняють 4 види твердопаливних котлів:

  • Традиційні
  • Піролізні
  • Пелетні
  • Тривалого горіння.

Традиційні твердопаливні котли схожі на звичайну піч. Паливо закладається через одні дверцята. Видалення золи здійснюється через інші. Виділення тепла здійснюється в процесі горіння сировини. Вони виконуються в двох варіантах: з вентилятором або без нього. ККД у них невисокий, але вони відрізняються надійністю (за рахунок мінімальної кількості електронних компонентів). В середньому дрова закидаються кожні 5-6 годин.

Піролізні моделі оснащені 2 камерами. В першу закладають тверду сировину. Відбувається процес піролізу і вивільняється піролізний газ, який надходить в іншу камеру, де він вже віддає тепло в процесі згоряння. ККД у таких моделей вищий і становить до 90%. Процес тління дров відбувається повільніше, ніж процес їх згоряння, тому однієї закладки вистачає на 9-12 годин.

Пелетні котли схожі на традиційні, але вирізняються автоматичною подачею палива – пелетів (спресованих гранул, продуктів переробки деревини, які є найекологічнішим паливом) для яких є окремий бункер. ККД – до 95%.

Котли тривалого горіння мають інший принцип згорання палива: або «верхнє горіння», або «верхньо-нижнє горіння». Дрова тут горять не одночасно всім об’ємом, а лише верхній шар, зверху до низу. Таким чином, котел забезпечує необхідну кількість тепла протягом 2-3х днів без поновлення запасів вугілля або дров.

Як обрати твердопаливний котел? Основні критерії при виборі: потужність, вид палива, завантаження палива, об’єм камери згорання, матеріал теплообмінника. Узагальнена схема для підрахунку необхідної потужності наступна: для кожних 10 м2 площі обігріву необхідний 1 кВт потужності + запас 15-20%. Наприклад, для будинку на 200 м2 потрібен котел на 25 кВт.

При виборі виду палива варто звернути увагу на доступність його у даному регіоні, фінансовий аспект та ефективність палива (його теплопровідність), а також чи підтримує його обраний котел.

Паливо може завантажуватись автоматично або вручну. Перший варіант зручніший, але дорожчий + необхідне під’єднання до електромережі. Ручна потребує регулярного завантаження палива 1-6 разів на добу і є економнішою.

Від об’єму камери згорання залежить скільки палива можна закидати за раз, а, відповідно, частота завантаження.

Сталевий теплообмінник переносить перепади температур, але більш схильний до іржі. Чавунний стійкіший до корозії, але чутливий до перепадів температур.

Переваги та недоліки твердопаливних котлів:

Переваги:

  • екологічні – не шкодять навколишньому середовищу;
  • можуть працювати на різних видах сировини: дровах, вугіллі, антрациті, пелетах, тирсі, торфі, брикетах тощо;
  • економні – мають менші експлуатаційні витрати при використанні, в порівнянні з газовими та електричними;
  • можливість підключення в тих регіонах, де немає газифікації і стабільної подачі електрики;
  • тривалий термін експлуатації.

Недоліки:

  • потребують місце для зберігання палива;
  • котел необхідно періодично чистити від золи;
  • потребують додаткового обладнання – акумуляційної ємності;
  • в котлах з ручною подачею палива потрібно закидати паливо самостійно.

Купити котел твердопаливний Ви можете в інтернет-магазині Warm-Maks, де представлені твердопаливні котли тривалого горіння або ж класичні твердопаливні котли. Для детальної консультації чи замовлення звертайтеся за номерами телефону, вказаними на сайті або ж пишіть нам в месенджери, ми з радістю обробимо ваш запит і підберемо найоптимальніший варіант саме для вас.