WarmMaks
+38 (067) 3724786

Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: Вихідний
Нд: Вихідний
Передзвонити Вам?

Передзвонити Вам?

Яка різниця між електричними радіаторами та електричними конвекторами (обігрівачами)?

різниця між електричними радіаторами та електричними конвекторами

З такою кількістю інновацій у розробці нових електричних опалювальних виробів, нічого страшного, якщо Ви почуваєтесь дещо розгублено перед величезним набором варіантів опалення, які вам доступні - особливо якщо Ви не впевнені, що Вам потрібно і чому. Але не бійтеся - допомога під рукою! Наприкінці цього короткого посібника з електричного опалення у вас буде вся інформація, необхідна для прийняття обґрунтованого рішення.

Радіатори випромінюють накопичене тепло?

Радіатори зберігають тепло та ідеально підходять для тривалого щоденного використання.

Конвекційні обігрівачі (наприклад, електричні конвектори Atlantic) нагрівають циркулююче повітря.

Електричні обігрівачі конвекційного типу не зберігають тепло та ідеально підходять для періодичного використання.

Випромінення тепла радіаторами опалення

Випромінювання тепла та конвекція

Тут все просто. Електричний радіатор випромінює тепло, що зберігається в теплозберігаючому середовищі (як правило, теплоносій або кераміка). Подумайте, як сонце випромінює тепло: якщо Ви ступите в тінь, а значить, вийдете з-під проміння, Ви відчуєте менше тепла. Електричний конвекційний обігрівач або "електричний конвектор" працює навпаки: нагріває повітря, що циркулює у закритій зоні. (Якщо Ви відчуваєте "запах тепла", Ви, ймовірно, відчуваєте конвекційний нагрів. Запах існує тому, що, подібно до тостера, нагрівальні елементи панельного нагрівача розташовані в повітрі, а отже, спалюють частинки пилу, що плавають у ньому.)

Проте, існує чітка технічна відмінність між випромінюваним та конвекованим теплом. "Електричний радіатор" використовує комбінацію випромінюваного та конвекованого тепла (він нагріває циркулююче повітря до певної міри) і може бути описаний як "радіатор" або "обігрівач" . Деякі електричні конвекційні обігрівачі також можна описати як радіатор, де слово "радіатор" використовується як синонім "обігрівача".

Тим не менш, важлива відмінність полягає в тому, що нагрівач, який не містить середовища, яке утримує тепло (наприклад, теплової рідини або кераміки для зберігання тепла), не можна точно описати як радіатор.

- Гаразд, досить з технічними подробицями - просто скажіть, який обігрівач мені вибрати!

Ну, все залежить від кімнати та того, як Ви маєте намір її використовувати.

Нагрівання циркулюючого повітря електричними обігрівачами конвекційного типу

​Щоденне використання проти періодичного

Вибір електричного радіатора або електричного конвектора для Вашої кімнати здебільшого зводиться до вирішення, чи призначена ця кімната для повсякденного чи періодичного використання.

Оскільки електричні радіатори зберігають тепло, вони ідеально підходять для використання в якості основного джерела в приміщеннях, які Ви використовуєте щодня і протягом тривалого періоду часу (наприклад, у вітальні або спальні).

Електричні панельні обігрівачі, навпаки, ідеально підходять для приміщень, які використовуються дуже рідко (наприклад, у спальні для гостей ), і які не потребують постійного опалення, яке забезпечував би електричний радіатор.

З точки зору витрат, електричні радіатори дешевші в експлуатації, але коштують дорожче, тоді як електричні панельні обігрівачі дешевші, але коштують дорожче при експлуатації. Це пояснюється тим, що електричні панельні нагрівачі не зберігають тепло, і тому постійно нагрівають джерело живлення, нагріваючи повітря. Навпаки, електричні радіатори вимагають живлення лише під час нагрівання носія тепла.

​Висновок

Різниця між електричними радіаторами та електричними панельними обігрівачами полягає в наступному:

Електричні радіатори зберігають тепло і ідеально підходять для тривалого щоденного використання

Електричні панельні обігрівачі не зберігають тепло і ідеально підходять для періодичного використання

Якщо Ви користуєтесь кімнатою майже безперервно, то пам'ятайте про те, що тепло випромінюється з джерела тепла, і Ви отримуєте максимальне використання тепла, за яке Ви заплатили; проте якщо Ви користуєтесь кімнатою лише зрідка, і хочете обігрівати кімнату лише під час її використання, і не хочете платити за тепло, яке буде випромінюватись у кімнату ще довго після того, як ви її покинули, не забувайте про обігрівачі, що призначені для періодичного використання.

Ми сподіваємося, що ця стаття про технічні, практичні та економічні відмінності між електричними радіаторами та електричними панельними обігрівачами допомогла Вам визначити Ваші потреби та зробити найкращий вибір для опалення Вашого будинку.

29 вер. 2021 р.
Андрій Менеджер