WarmMaks
+38 (067) 3724786

Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: Вихідний
Нд: Вихідний
Передзвонити Вам?

Передзвонити Вам?

Як вибрати радіатори опалення?

Як вибрати радіатори опалення?

У цій статті ми спробуємо коротко відповісти на найпоширеніше питання, що стосується радіаторів опалення:

  • Які особливості вибору радіаторів з огляду на тип опалення, які краще встановлювати у приватних будинках, а які в квартирах?

Отже, радіатор опалення - повітряний теплообмінник. Іншими словами - пристрій, що призначений для розсіювання тепла в повітрі за допомогою випромінювання і конвекції.

Радіатори опалення (батареї) використовуються у квартирах і будинках все частіше й частіше. Правильний підбір гарантує комфорт у використанні та забезпечує економію коштів,асортимент батарей доволі багатий, тож дана стаття допоможе зробити правильний вибір радіаторів для опалення самостійно. Ми розглянемо їхні види, навчимо розраховувати потужність, розберемось які батареї кращі для квартир, а які для приватних будинків.


Коротко про кожен із основних видів опалювальних радіаторів

Конструктивно ми поділяємо радіатори на панельні та секційні. Панельні радіатори — одразу готові монолітні радіатори, їх розміри необхідно вибрати при покупці, це не складає труднощів, адже на сайті їх сила-силенна. Батареї, секції яких з'єднуються між собою в необхідній для досягнення бажаної тепловіддачі кількості - називаються секційні батареї чи правильніше - секційні радіатори опалення.


Які радіатори найкраще підходять для використання в будинку, а які в квартирі?

Насправді і туди і туди можна встановлювати практично всі типи батарей, проте є певні обмеження.

Рекомендуємо вибрати для квартир з централізованим опаленням біметалічні і чавунні радіатори, вони мають тривалий термін використання, також вони найстійкіші до корозії.

Оскільки системі централізованого опалення тиск може сягати 10 атм, не радимо використовувати у квартирах сталеві радіатори панельного типу, бо їх робочий тиск лише 6-8 атм, ця різниця може спровокувати деформацію колектора.

У приватних будинках можна експлуатувати будь-які радіатори, проте ми поділимось рекомендаціями.
В першу чергу потрібно звернути увагу на систему опалення у вашій домівці, адже для закритих і відкритих систем опалення є певні обмеження для використання різноманітних видів радіаторів. Наприклад якщо у вас система з примусовою циркуляцією ви можете обрати всі вищезгадані типи батарей, але якщо у вашому домі система з природною циркуляцією, то вибір у вас лише між чавунними та алюмінієвими радіаторами для рівномірного прогрівання батареї по всій висоті вони з'єднують отвори між верхнім і нижнім колектором.

5 лип. 2021 р.
Андрій Менеджер