WarmMaks
+38 (067) 3724786

Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: Вихідний
Нд: Вихідний
Передзвонити Вам?

Передзвонити Вам?

Способи підключення радіаторів Purmo

Підключення радіаторів Purmo

Є багато способів під’єднання панельних радіаторів Purmo (сталевих батарей):

  • бокове підключення
  • діагональне підключення
  • сідловидне підключення
  • нижнє підключення
  • центральне нижнє підключення
  • проміжне підключення

Для грамотного монтажу радіаторів необхідно врахувати тип системи опалення, тип радіатора, дизайн інтер’єру і т.д. В цій статті ми спробуємо допомогти вам розібратися що до чого.

Бокове підключення панельних радіаторів Purmo

Цей спосіб є найпопулярніший. Його часто використовують у системах опалення багатоповерхових будинках, причому як одно-, так і у двотрубних системах. Цей спосіб підключення може підключатися і справа, і зліва. Живильна труба має бути підключена до верхнього патрубка батареї, а зворотну трубу до нижнього. Зворотне підключення призводить до зниження теплової потужності радіатора більш ніж на 30%.

Діагональне підключення панельних радіаторів

Діагональний тип підключення називають найвигіднішим. В однотрубних системах опалення цей тип під’єднання передбачає рівномірне розподілення температури по всій площині радіатора, тому є найефективнішим. Живильну трубу (труба подачі теплоносія) підключають до правого верхнього патрубка радіатора, а зворотну (так звану "обратку") до лівого нижнього, відповідно якщо живильна труба буде підключена до верхнього лівого патрубка, то зворотна труба буде у нижньому правому. Рекомендується для батарей довжиною більшою за 2000 мм, а також тих, чия довжина більша за ширину.

Сідловидне підключення батарей

При використанні цього виду приєднання можлива втрата теплової потужності радіатора приблизно на 10% від номінальної потужності. Але це не заважає цьому способу залишатись популярним. Підключаючи радіатори таким способом, ви можете непомітно під’єднати батареї з трубами теплоносія, що допомагає зберегти естетику вашого інтер’єру. Сідловидне приєднання найчастіше використовується в радіаторах, які підключаються збоку, коли система центрального опалення знаходиться під підлогою.

Нижнє підключення панельних радіаторів

Даний тип підключення як правило застосовується для панельних сталевих радіаторів. А загалом, використовується із батареями, які приєднуються з низу. Вісь живильної труби завжди знаходиться за 80 мм від бокової грані радіатора, а вісь зворотної - 30 мм. А нижнє приєднання з вентилем, допоможе коригувати рух теплоносія. Якщо ігнорувати поради щодо приєднання, то теплова потужність радіатора може знизитись більш як на 30%.

Важливим нюансом є те, що використання нижнього підключення не рекомендується, якщо у вас система з природною циркуляцією теплоносія. Ви можете втратити 15% тепловіддачі.

Центральне нижнє підключення панельних радіаторів

Таке приєднання застосовується для радіаторів, які приєднуються знизу. Переваги такого підключення полягають у тому, що незалежно від довжини, висоти, ширини та типу радіатора можна визначити положення штуцерів для встановлення, вже на етапі будівлі у “сирому” стані. До речі, зворотне під’єднання може знизити тепловіддачу радіатора більш ніж 30%.

Проміжне підключення панельних радіаторів

Проміжне підключення радіаторів Purmo дозволяє міксувати типи підключень, залежно від ситуацій, і саме це є перевагами проміжного приєднання. Радіатори, які приєднуються знизу можна підключати одночасно і до бокових, і до нижніх патрубків. Можливо навіть бокове і діагональне.

6 груд. 2021 р.
Андрій Менеджер